کلینیک جامع توانبخشی رسش
ریز نوشتن و سایر نشانه های اولیه پارکینسون
ریز نوشتن و سایر نشانه های اولیه پارکینسون ۰۲۱۶۶۰۱۳۲۸۲
لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درماناختلالات حرکتی

لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درمان

داریوش نیکبخت
نویسنده: داریوش نیکبخت
انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

ترمور یا لرزش پارکینسون

اگر به بیماری پارکینسون مبتلا هستید ، ممکن است متوجه شوید که یک علامت معمول دارید: لرزش دست و پا. این یک حرکت ارادی نیست - بلکه یک لرزش است. حدود 80٪ افراد مبتلا به پارکینسون به آنها مبتلا هستند. اگرچه لرزش ممکن است آزار دهنده باشد ، اما ناتوان کننده نیست.

لرزش پارکینسون چیست؟

سایر مشکلات سلامتی مانند مالتیپل اسکلروزیس نیز می توانند باعث ایجاد لرزش شوند. اما لرزش پارکینسون متفاوت است زیرا معمولاً به صورت موارد زیر است:

  • در حال استراحت اتفاق می افتند. لرزش پارکینسون زمانی اتفاق می افتد که عضلات شما بی حرکت هستند. وقتی شما حرکت می کنید از بین می روند. هنگام خواب هم کم می شوند. به عنوان مثال ، اگر روی صندلی نشسته اید و بازوی خود را شل کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که انگشتان شما به هم می خورند. اما اگر از دست خود استفاده می کنید ، مانند زمانی که با فرد دیگری دست می دهید ، لرزش کاهش می یابد یا متوقف می شود.
  • موزون و ریتمیک هستند. لرزش پارکینسون آهسته و مداوم است و به صورت حرکات تصادفی ، تند تند یا اسپاسم نیستند.
  • نامتقارن هستند. آنها معمولا از یک طرف بدن شما شروع می شوند. اما می توانند به دو طرف بدن گسترش پیدا کنند.

حتما مطالعه کنید : مشکلات خوردن در بیماری پارکینسون: علل و درمان ها

لرزشهای پارکینسون بر کدام قسمتهای بدن تأثیر می گذارد؟

پنج مکان اصلی برای لرزش پارکینسون وجود دارد:

1. دست ها. لرزش بیماری پارکینسون اغلب با انگشت یا دست با آنچه حرکت چرخشی قرص نامیده می شود شروع می شود. تصور کنید که یک قرص را بین انگشت شست و اشاره خود نگه داشته اید و آن را به عقب و جلو می چرخانید.

2. پا. لرزش پای پارکینسون بیشتر در حالی اتفاق می افتد که نشسته اید یا دراز کشیده اید و پاهای خود را در حالت استراحت قرار داده اید. اگر لرزش به عضلات ران شما منتقل شود. به نظر می رسد که کل پای شما می لرزد.


لرزش پا هنگام ایستادن یا راه رفتن ناپدید می شود زیرا این حرکات فعال هستند. لرزش پا یا ران هنگام ایستادن ممکن است نشانه یک بیماری دیگر باشد.

3. فک . این لرزش در افراد مبتلا به پارکینسون شایع است. ممکن است به نظر برسد که شما می لرزید. اگر لرزش، دندان های شما را به هم بزند می تواند آزار دهنده باشد و اگر از پروتزهای دندانی استفاده می کنید ، می تواند باعث تغییر مکان یا افتادن آنها شود.

جویدن لرزش را کاهش می دهد ، بنابراین آدامس ممکن است کمک کننده باشد.

4. زبان . لرزش زبان نادر است ، اما می تواند باعث لرزیدن کل سر شما شود.

5. داخلی. برخی از افراد مبتلا به پارکینسون می گویند لرزشی را در قفسه سینه یا شکم خود احساس کنند. اما از خارج دیده نمی شود.


منبع محتوا : Webmed
اشتراک

مطالب مشابه

ریز نوشتن و سایر نشانه های اولیه پارکینسون

ریز نوشتن و سایر نشانه های اولیه پارکینسون

علائم اولیه بیماری پارکینسون ممکن است شناسایی نشوند به خصوص اگر گاهاً اتفاق بیفتند. اگر علائم تکرار شونده ای را مشاهده می کنید حتما به پزشک مراجعه کنید.

5 مرحله بیماری پارکینسون

5 مرحله بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون (پارکینسونیسم) با وجود برخی علائم قابل تشخیص است. این علائم شامل لرزش یا تکان های غیرقابل کنترل ، عدم هماهنگی و مشکلات گفتاری است. با این حال ، علائم متفاوت هستند و ممکن است با پیشرفت بیماری بدتر شوند.

ورزشهای مناسب پارکینسون

ورزشهای مناسب پارکینسون

چگونه ورزش می تواند نقش مهمی در کنار آمدن با بیماری پارکینسون داشته باشد. کلینیک رسش در این مقاله به شما می گوید که چگونه با خیال راحت تمرین کنید.

مقایسه ALS با ام اس و پارکینسون

مقایسه ALS با ام اس و پارکینسون

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) که معمولاً با نام لوگریگ شناخته می شود ، بیماری مولتیپل اسکلروزیس (MS) و پارکینسون ، سه مورد از شناخته شده ترین بیماری هایی هستند که در زیر مجموعه اختلالات نرودژنراتیو قرار می گیرند.

بیماری پارکینسون و بیماری روانی: افسردگی ، پارانویا و موارد دیگر

بیماری پارکینسون و بیماری روانی: افسردگی ، پارانویا و موارد دیگر

افسردگی و سایر اختلالات بهداشت روان می توانند از بیماری پارکینسون ایجاد شوند. بیشتر بدانید.

مشکلات خوردن در بیماری پارکینسون: علل و درمان ها

مشکلات خوردن در بیماری پارکینسون: علل و درمان ها

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون در بلع مشکل دارند زیرا کنترل دهان و عضلات گلو را از دست می دهند. از کلینیک رسش بیشتر بیاموزید.

درمان های خانگی برای سندرم پای بی قرار

درمان های خانگی برای سندرم پای بی قرار

علائم سندرم پای بی قرار برای هر فردی می تواند در طول و شدت مشکل متفاوت باشد. برخی از افراد علائم خفیف را به طور متناوب تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر در هر بار علائم شدیدتری دارند. مهم نیست که میزان درد شما چقدر است ، برخی از درمان های خانگی وجود دارند که می توانند برای مدیریت وضعیتتان به شما کمک کنند.

تفاوت دیس پراکسی با سایر تأخیرهای رشد در کودکان

تفاوت دیس پراکسی با سایر تأخیرهای رشد در کودکان

دیس پراکسی یا دیسپراکسیا یک اختلال حرکتی مبتنی بر مغز است که بر مهارت های حرکتی ظریف و درشت ، برنامه ریزی حرکتی و هماهنگی تأثیر می گذارد. این مشکل به هوش مربوط نمی شود ، اما گاهی اوقات می تواند بر مهارت های شناختی تأثیر بگذارد.

لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درمان

لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درمان

اگر به بیماری پارکینسون مبتلا هستید ، باید متوجه شده باشید که دست ها ، پاها یا فک شما می لرزد.ما در اینجا 5 نوع از لرزش های پارکینسون رو مورد بررسی قراردادیم که می توانید آنها را با دارو یا جارجی کنترل کنید. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

مراحل آخر بیماری پارکینسون چگونه است؟

مراحل آخر بیماری پارکینسون چگونه است؟

هنگامی که بیماران به مراحل آخر بیماری می رسند ، علائم آنها ناتوان کننده می شود. علائم پارکینسون پیشرفته عبارتند از مشکلات حرکتی و غیر حرکتی و ...

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید