کلینیک جامع توانبخشی رسش
دکتر داریوش نیکبخت
دکتر داریوش نیکبخت ۰۲۱۶۶۰۱۳۲۸۲
توانبخشی از راه دورخدمات کلینیک رسش

توانبخشی از راه دور

داریوش نیکبخت
نویسنده: داریوش نیکبخت
انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۹

تله ریهب چیست؟

توانبخشی از راه دور که با نام تله ریهب (TeleRehabilitation) نیز شناخته می شود توسط متخصصانی انجام می شود که با استفاده از این فناوری راحت هستند.

کلینیک رسش خدمات آنلاین را برای موارد زیر ارائه می دهد:

 • کاردرمانی
 • گفتار درمانی
 • آموزش مدرسه
 • موسیقی درمانی
 • مشاوره و روانشناسی

متخصصان ما آماده خدمت به شما در تمامی اختلالات از جمله زمینه های زیر هستند:

 • لکنت کودکان و بزرگسالان
 • اختلالات یادگیری
 • اتیسم
 • بیش فعالی
 • تاخیر گفتار و زبان
 • بهبود سکته مغزی
 • اختلالات گفتاری و حرکتی پس از سکته مغزی
 • بهبود اختلالات گفتاری و حرکتی پس از ضربه مغزی
 • بهبود اختلالات پس از آسیب نخاعی
 • بهبود اختلالات گفتاری و حرکتی بیماران پارکینکسون
 • بهبود اختلالات گفتاری و حرکتی در بیماران ام اس
 • اختلالات یادگیری
 • تقویت و بهبود مهارتهای کودکان مبتلا به سندروم دان
 • سندرومپس از ضربه مغزی
 • برنامه های ورزشی برای پارکینسون
 • برنامه های ورزشی برای افراد مبتلا به ام اس
 • برنامه های ورزشیبرای افراد با آسیب های عصبی دیگر
 • بازتوانی گفتار
 • موسیقی درمانی
 • بازتوانی صوت
 • بازتوانی تنفس
 • سلامت پایین تنه

با استفاده از سرویس توانبخشی آنلاین می توانید همان سطح از مراقبت تخصصی را دریافت کنید که از خدمات دیگر ما انتظار دارید.

توانبخشی از راه دور

توانبخشی از راه دور (تله ریهب) چیست ؟

توانبخشی از راه دور با استفاده از فناوری های اطلاعاتییا ارتباطی به شما و متخصص شما امکان می دهد در مکانیا زمانی که ویزیت حضوری امکان پذیر نیست، از طریق صوتی و یا ویدئویی برای دریافت خدمات توانبخشی ، ارتباط داشته باشید.شما می توانید از طریق تماس ویدیویی تک نفره با پزشک خود صحبت کنید.

شما می توانید در خانه خود راحت باشید و ما همان کیفیت بالایی ازتخصص را به شما ارائه می دهیم که در هنگام مراجعه حضوری به کلینیک دریافت میکنید.

کلینیک جامع ‌توانبخشی رسش در سال 1395 در غرب تهران(خیابان آزادی)، توسط دکتر داریوش نیکبخت متخصص و اسیب شماس گفتار و زبان و آناتومیست در جهت ارائه ی خدمت به کودکان و بزرگسالان نیازمند خدمات توانبخشی تاسیس گردیده است. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

چرا به تله ریهب نیاز دارم ؟

کسانی که مشکل رفت و آمد دارند یا در جلسات رو در رو با مشکل مواجه می شوند می توانند از جلسات درمانی آنلاین بسیار بهره مند شوند.به جای اینکه مجبور شوید به کلینیک بروید ، می توانید جلسات درمانی توانبخشی خود یا کودکتان را در هر کجا که هستید انجام دهید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

کسانی که در ترک کردن خانه خود مشکلی دارند یا در جامعه در معرض خطر هستند ، از حریم خصوصی و امنیتی که توسط تله ریهب ارائه می شود بهره مند می برند.

TeleRehabilitation برای چه حوزه هایی مناسب است ؟

بیشترحوزه ها برای توانبخشی از راه دور مناسب هستند،اگربرای اطلاعات بیشتر به معاینه فیزیکی شما لازم باشد ، پزشك در مورد این موضوع با شما صحبت می کند.

توانبخشی از راه دورخصوصا برای زمانی که شما یک آسیب حاد را مدیریت می کنید و برای پاسخ به سوالات مربوط به برنامه درمانی فعلی خود، تغییر برنامه ای که با آن مشکل داریدو یاتغییر تمرینات برای ادامه بهبودی خود،نیاز به نظر یکمتخصص دارید بسیار مفید است.

تله ریهب می تواند کمک کند تا مسائل جدیداز همان ابتدا و به سرعت مورد ارزیابی قرار گیرند تا بتوانید بدون داشتن قرار ملاقات حضوری و سریعتر احساس بهتری را تجربه کنید. با این حال در برخی از مشکلات برای درک بهتر نیازهای شما به ارزیابیحضورینیازمی باشد.

این سرویس می تواند به شما کمک کند تا به خدمات توانبخشی که در نزدیکی شما وجود ندارند دسترسی پیدا کند و یا امکان مشاوره بینمتخصص توانبخشی و ارائه دهنده خدمات بهداشتیدیگررا فراهم می کند.

کودکانی که به توانبخشی خوب وبا تجربه دسترسی ندارند و یا افرادی که برای آسیب های مغزی ، سالمندی فعال ، مشکلات سلامتی پایین تنه و درمان های مبتنی بر ورزش،مایل به کمک گرفتن ازیکمتخصص هستند ، توانبخشی از راه دوربرای آنها بسیار مفید و راحت خواهد بود.

حتما بخوانید: علت آبریزش دهان هنگام خواب

تله ریهب برای چه مواردی مناسب نیست ؟

در بعضی مواقع توانبخشی از راه دور برایدستیابی کامل به اهداف شما کافی نیست و یک جلسه حضوری برای جمع آوری اطلاعات لازم برای تأمین نیازهای فردی شما لازم است. در این حالت ، پیگیری حضوری توسط متخصص شما پیشنهاد می شود.

آیا خدمات آنلاین به همان کیفیت مراقبتی خواهد بود که به طور حضوری دریافت می کنم ؟

کاملا همینطور است! متخصصان ملزم به رعایت استانداردهای خدماتی یکسان هستند ، و نحوه ارائه خدمات هیچ تاثیری بر کیفیت کار آنها ندارد ، بنابراین به طور خلاصه باید بگوییم بله! همان درمان های تخصصی را دریافت خواهید کرد که گویی حضوراً با متخصصتان ملاقات کرده اید.

بیشتر آن چیزی که در کلینیک اتفاق می افتد این است که پزشک سوال های بسیاری از شما می پرسد و شما را وادار به انجام برخی حرکات می کند تا به او در تشخیص و درک مشکل شما کمک کند. فقط موارد معدودی وجود دارد که نمی تواند در یک جلسه ویدیویی انجام شود. اگر نیاز به ارزیابی بیشتری باشد ، به شما گفته می شود و می توانید هر زمان که توانستید درمان را حضورا پیگیری کنید.
بخش قابل توجهی از نقش یک پزشک، در مدیریت آسیب ، آموزش و تجویز حرکات ورزشی است که هر دو روش برای تله ریهب کاملاً مهیا هستند. کیفیت این اطلاعات تفاوتی با جلسه حضوری نخواهد داشت.

با تله ریهب چه نوع درمانی ارائه می شود؟

با تله ریهب چه نوع درمانی ارائه می شود؟

نمونه هایی از خدماتی که می توانند توسط تله ریهب ارائه شوند شامل آموزش قدم به قدم ، نظارت بر پیشرفت شما با یک برنامه درمانی ، نظارت بر تمرینات ورزشی یا برگزاری جلسات با تیم مراقبت های بهداشتی شما می باشد. در طول جلسه تله ریهب امکان درمان با دست توسط متخصص میسر نیست اما در صورت نیاز می توان جلسات حضوری برای این کار در نظر گرفت.

در مشکلاتی که در آنها آموزش و مدیریت از اهمیت بالایی برخوردار است ، مانند ضربه مغزی یا مشکلات پایین تنه ، درمان های زیادی را از طریق توانبخشی از راه دور می توان انجام داد.

در تله ریهب چه ریسک هایی وجود دارد؟

ریسک اصلی تله ریهب مربوط به حریم شخصی است. لطفاً این را بدانید که تمام اطلاعات شما به صورت امن ذخیره و به عنوان بخشی از گزارش بالینی شما نگهداری می شوند که طبق قانون برای محرمانه ماندن از آنها محافظت می شود.
در صورت بروز هرگونه آسیب جسمی یا فوریت های پزشکی در طول جلسه ، متخصص شما سریعا به نزدیکان شما اطلاع داده و یا برای تماس با اورژانس اقدام خواهد کرد.

آیا اطلاعات شخصی من محافظت شده و امن هستند؟

تمام اطلاعات شخصی شما محرمانه است و به طور ایمن ذخیره می شود همانطور که در یک جلسه حضوری فیزیوتراپی اینچنین است و هیچ بخشی از جلسه ویدیو ضبط یا ذخیره نمی شود.

در تله ریهب چه چیزی از من خواسته می شود ؟

 • فضایی آرام و خصوصی و بدون حواس پرتی
 • هدفون برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و وضوح صدا مفید است ، اما ضروری نیست
 • دسترسی به برنامه Whatsapp
 • فضایی برای حرکت

چگونه باید پرداخت کنم؟

پرداخت خدمات تله ریهب به صورت آنلاین انجام می شود.

کلینیک جامع ‌توانبخشی رسش در سال 1395 در غرب تهران(خیابان آزادی)، توسط دکتر داریوش نیکبخت متخصص و اسیب شماس گفتار و زبان و آناتومیست در جهت ارائه ی خدمت به کودکان و بزرگسالان نیازمند خدمات توانبخشی تاسیس گردیده است. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


اشتراک

مطالب مشابه

بازی درمانی

بازی درمانی

بازی درمانی (Play Therapy) نوعی از درمان است که عمدتا برای کودکان استفاده می شود.به این دلیل که کودکان ممکن است نتوانند احساسات خود را پردازش کنند یا مشکلاتشان را برای والدین یا بزرگسالان دیگر بیان کنند.

توانبخشی از راه دور

توانبخشی از راه دور

توانبخشی از راه دور که با نام تله ریهب (Tele-Rehabilitation) نیز شناخته می شود توسط متخصصانی انجام می شود که با استفاده از این فناوری راحت هستند.

تست هوش استفورد بینه و وکسلر

تست هوش استفورد بینه و وکسلر

علاقه به هوش به هزاران سال پیش برمی گردد. اما اولینتست هوش(IQ) زمانی ابداع شد که آلفرد بینه ، روانشناس ، مأمور تشخیص دانش آموزانی شد که به کمک آموزشی نیاز داشتند. اگرچه این روش محدودیت های خود را دارد و مشابه های زیادی دارد که از اندازه گیری های سختگیرانه کمتری استفاده می کنند ، تست هوش بینه به عنوان روشی برای مقایسه هوش در سراسر جهان شناخته شده است.

کار درمانی ذهنی

کار درمانی ذهنی

کار درمانی ریشه در بهداشت روان دارد. کاردرمانی ذهنی به کودکانی که به دلیل اختلالات مختلف، در مراحل رشدی و نقاط عطف رشدی تاخیر داشته اند کمک می کند تا حداکثر توانایی را کسب کرده و اختلاف سن رشدی و تقویمی خود را به حداقل برسانند.

گفتاردرمانی

گفتاردرمانی

گفتاردرمانی ارزیابی و درمان مشکلات ارتباطی و اختلالات گفتاری است. این کار توسط آسیب شناسان گفتار زبان (SLP) انجام می شود که اغلب از آنها به عنوان گفتاردرمانگر یاد می شود.

اختلالات یادگیری در کودکان

اختلالات یادگیری در کودکان

آیا کودک شما در مدرسه مشکل دارد، از خواندن با صدای بلند ، نوشتن مقاله یا سر و کله زدن با ریاضیات می ترسد؟ در اینجا میخواهیم نحوه شناخت انواع مختلف اختلالات یادگیری و علائم آنها را به شما بگوییم.

کاردرمانی جسمی

کاردرمانی جسمی

در کاردرمانی جسمی به شما می آموزد چگونه با شرایط سازگار شوید. این نوع درمان می تواند به شما کمک کند تا بتوانید هر نوع فعالیتی را در مدرسه ، محل کار یا خانه خود انجام دهید. یاد می گیرید که در صورت نیاز به ابزار ها، چطور از آنها استفاده کنید...

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

صوت درمانی یا موسیقی درمانی از فواید موسیقی برای بهبود سلامت جسمی و عاطفی و آرامش استفاده می کند. شخصی که تحت درمان قرار می گیرد ، تحت نظارت و تجربه یک متخصص آموزش دیده قرار می گیرد.

اتاق حسی

اتاق حسی

یک فضای آرام و با نور ملایم را که پر از چراغهای جذاب ، صداهای آرامبخش و تابهای نرم و راحت است ، تصور کنید. مانند یک زمین بازی است اما به جای سوزاندن انرژی اضافی ، برای استراحت در نظر گرفته شده است. این یک اتاق حسی یا محیط چند حسی است.

کاردرمانی کودکان - آیا فرزندم به کاردرمانی نیاز دارد؟

کاردرمانی کودکان - آیا فرزندم به کاردرمانی نیاز دارد؟

در کاردمانی کودکان ، ما با هم یک برنامه مداخله فردی ایجاد می کنیم تا فرزند شما بتواند از پتانسیل کامل خود استفاده کند. ما به منظور بهبود کیفیت زندگی فرزندان شما، درمان را به صورت تک به تک ، گروهی، با هدایت والدین ، پشتیبانی در خانه و مدرسه و همچنین کارگاه های آموزشی برای والدین و معلمین ارائه می دهیم.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. جواهر ستاریجواهر ستاری
  0

  سلام ممنون از مقاله خوبتون ببخشید آیا این سرویس برای کودکان زیر 8 سال هم قابل انجام است و تاثیر گذار می باشد چون بچه من کمی شیطون هست به خاطر کرونا هم واقعا می ترسم حضورا جایی برای درمان پسرم رو ببرم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید و بفرمایید اگر این نوع خدمت هم مفید هست برای ما اقدام کنیم برای یک تست فعلا اگر خوب بود که ادامه بدیم.

سوال خود را از ما بپرسید